DOLAR 33,0236 0.6%
EURO 36,0214 0.47%
ALTIN 2.563,200,55
BITCOIN 19265761,42%
İstanbul
30°

AZ BULUTLU

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

  • Hızlı Haber
  • Ekonomi
  • Schneider Electric OG ve AG elektrik dağıtım sistemleri için güç kullanılabilirliği ve güvenilirliğini optimize eden yeni dijital ve güç sistemi çözümleri sunuyor

Schneider Electric OG ve AG elektrik dağıtım sistemleri için güç kullanılabilirliği ve güvenilirliğini optimize eden yeni dijital ve güç sistemi çözümleri sunuyor

ABONE OL
Aralık 3, 2021 14:13
0

BEĞENDİM

ABONE OL
  • Schneider Electric EcoStruxure™ Power tasarım-inşa sürecini kolaylaştıran, OG/AG elektrik sistemleriyle ilişkili risk ve maliyetleri azaltan hazır tasarlanmış mimariler ve tasarım yazılımı sunuyor
  • IOT özellikli mimari sistemin sağlık durumunu, performansını ve çalışma süresini en üst düzeye çıkaran güçlü araçlar ve dijital hizmetler içeriyor

Schneider Electric™ orta ve alçak gerilim elektrik dağıtım sistemlerinde güç kullanılabilirliğini ve güvenilirliğini optimize etmek için tasarlanmış kapsamlı bir dijital ve güç sistemi çözümleri grubunun pazara sunulduğunu duyurdu. Bu çözümler anında arıza konumu belirleme araçlarının yanı sıra referans tasarımlar, akıllı seçilebilirlik ve güçlü varlık yönetimi araçlarından oluşuyor.

Yeni Elektrik Dünyasında Yeni Zorluklar

Dünya giderek daha elektrikli hale gelirken merkezi olmayan ve dijitalleştirilmiş güce olan ihtiyaç da her zamankinden çok daha fazla artıyor. Ancak bugüne kadar, elektrik varlık yönetimi ve bakımı, bu yeni yaklaşıma uyum sağlamayı seçen kuruluşlar için külfetli, karmaşık ve zaman alıcı olmuştur. Tesisler önemli kayıplara ve gereksiz işletme ve bakım maliyetlerine neden olan çalışılamayan süre ve güvenilirlik sorunlarını karşılayamazlar.

Elektrik kesintileri yeni bir şey değildir. Ancak bunların sıklığı şüphesiz artmaktadır. 2003'ten bu yana hava şartlarından kaynaklanan elektrik kesintilerinin yıllık ortalama sayısı iki katına çıkmıştır.[1] Söylemeye gerek yok, bir kesintinin finansal sonuçları oldukça zarar verici olabilir. Şöyle ki, sağlık kuruluşlarında çalışılamayan sürelerin ortalama maliyetinin olay başına dakikada 8.851 olduğu öngörülmektedir.[2] IT sektörü de enerji kesintilerinden ciddi şekilde etkilenebilir. Başka bir deyişle bir veri merkezinde kesintinin ortalama maliyeti şu anda 740.357 seviyesindedir.

Bu çarpıcı kanıt, sürekli olarak müşterilerinin tesislerinde çalışma süresini yüksek tutmaktan sorumlu elektrik mühendisleri için önemli bir zorluğu gösteriyor. Bu nedenle elektrik mühendisleri, güç kullanılabilirliği ve güvenilirlik açısından müşterilerinin güç ve dijital sistemlerini optimize etmelerine yardımcı olacak özel araçlara ve kaynaklara ihtiyaç duyarlar.

Schneider Electric Güç Ürünleri İş Birimi Başkan Yardımcısı Nadège Petit şöyle konuştu: “İş ortaklarımızı dikkatle dinledikten sonra tasarım-inşa sürecini optimize etmek, uygulama ve işletmeyle ilgili risk ve maliyetleri azaltmak için hazır tasarımlı, dijital, gelecekte de kullanılabilecek, yüksek kullanılabilirlik ve güvenilir OG/AG sistemleri sağlayacak güç sistemi mimarileri aradıklarını anladık. Bu duyuruyla birlikte bu trendlere yönelik bir dizi güç çözümünü pazara sunuyor ve Schneider Electric’in güç kullanılabilirliği ve güvenilirlik alanındaki pazar lideri konumunu güçlendiriyoruz.” 

Güç kullanılabilirliği ve güvenilirliğini optimize eden güçlü çözümler

EcoStruxure Referans Tasarımları

Bu duyuru kapsamında Schneider Electric, EcoStruxure Reference Designs'ı pazara sunuyor: dijital ve güç sistemi mimarileri oluşturan bu yeni çözüm ile sağlam, yüksek kullanılabilirlik ve güvenilirlik sağlayan güç yönetimi sistemlerini tasarlamak, kurmak, işletmek ve bakımlarını yapmak kolay ve uygun maliyetli hale geliyor. Bu çözüm gelecekte kullanılabilecek şekilde tasarlanmıştır; özellikle veri merkezleri, sağlık tesisleri ve otellerde maksimum çalışma süresi ve elektrik varlığı yönetimi sağlar.

Seçicilik 

Bu inovasyonu tamamlamak amacıyla Schneider Electric, anormal bir durumla karşılaşıldığında elektrik dağıtım sisteminin mümkün olabilen en küçük bölümünün enerjisinin kesilmesini sağlamak için koruyucu cihazların seçimini ve ayarlanmasına imkan veren seçicilik özelliğini entegre ederek tasarım yazılımı portföyünü güçlendiriyor. EcoStruxure Power Design yazılımı mevcut tesisat tasarımlarıyla uyumlu bir şekilde çalışıyor, elektrikli bileşenlerin hesaplamalarının hassas bir şekilde yapılmasına yardımcı oluyor ve ve beş katmana kadar seçicilik sağlayan devre kesicileriyle sorunsuz bir şekilde çalışıyor. Ayrıca bu kesicilerdeki gelişmiş seçicilik ve basamaklama, maliyet optimizasyonu sağlıyor.

Varlık yönetimi

Elektrik dağıtım sisteminde enerji kullanılabilirliği ve güvenilirliği, yalnızca sistemin erişebildiği varlık yönetimi araçları kadar iyi olabilir. Schneider Electric EcoStruxure Power; Digital Logbook, Backup Power Testing, Asset Advisor with Breaker Aging ve Power Advisor with Power Quality Diagnostics gibi güçlü çözümlerle çalışılamayan süreleri engeller ve elektrik sisteminin güvenilirliğini artırır. Ayrıca EcoXpert Programı sayesinde iş ortaklarımız işbirliği yaparak çeşitli uygulamalar ve teknolojilerde uygun maliye
tli hepsi bir arada varlık yönetimi çözümleri ve hizmetleri sunar.

Arıza yerini belirleme, kök neden analizi, hızlı toparlama

Kuruluşlar kısa süreli güç kesintilerinin negatif operasyonel ve mali etkilerini tolere edemeyeceğinden Schneider Electric, çalışılamayan süreleri en aza indirmeye yönelik bir dizi çözüm sunuyor. Bunlar arasında yer alanlar: Insulation Monitoring & Fault Location, Disturbance Direction Detection, Power Event Analysis, and Power Restoration Assistant.

Giderek daha bağlantılı hale gelen bir dünya için inovasyonlar

Bu duyuru Schneider Electric’in kullanılabilirlik ve kaliteyi artıran, yüksek kaliteli, yenilikçi, bağlantılı teknoloji ve çözümler geliştirme geçmişini temel alıyor. Pazardaki lider konumumuzu güçlendirmemizi sağlayan en son inovasyonlardan bazıları şunlardır:

Acti9 Active çok çeşitli elektrik arızalarında alarm ve ön alarm gönderen, gelişmiş görülürlük özelliklerine sahip hepsi bir arada güvenlik cihazıdır. Binalar için yeni Active Safety System'ın bir parçası olarak Acti9 Active, yangın, eletrrik çarpması, ekipman hasarı ve sık elektrik dalgalanmaları dahil elektrik arızalarını proaktif olarak izleyerek ve personele alarm göndererek insanların, aletlerin ve varlıkların güvenliğini artırır. Entegre minyatür devre kesici (MCB), kaçak akım cihazı (RCD), ark hatası tespit cihazı (AFDD) ve MSU sayesinde bağlantılılık da dahil geniş bir yelpazede koruma sağlanır. Tüm işlevler 36mm genişliğinde tek bir kasa içinde yer alıyor. 

PowerLogicTM ION9000 dünyanın en gelişmiş, en hassas güç kalitesi ölçüm cihazıdır. IoT, olay analitiği ve doğruluk alanındaki gelişmelerden faydalanan EcoStruxure Power portföyünün bu en yeni ‘bağlantılı ürünü’ kritik güç uygulamalarına yönelik en eksiksiz, en yenilikçi güç kalitesi ölçüm cihazı serisidir. 

EcoStruxure Power Operation büyük ve kritik tesislerde maksimum güç kullanılabilirliği için Orta ve Alçak Gerilim şebekelerinin gerçek zamanlı olarak izlenmesi ve kontrolü için tasarlanmış açık, ölçeklenebilir, güvenli, yüksek performanslı bir kritik güç yönetimi yazılım platformudur.

PrismaSeT Active yeni tasarımlar ve yerleşik bağlantı özelliklerine sahip olan PrismaSeT Active pazardaki en basit ve uygun maliyetli bağlantılı dağıtım panosudur. Hızlı devreye alma kurulumu verimli hale getirirken gerçek zamanlı alarmlar optimum bakım ve çalışma süresi sağlar.

ComPacT Yeni ComPacT’nin yeni yüzüyle tanışmaya hazır mısınız? 2021'de daha geliştirilmiş performans ve daha kolay kurulum özelliklerine sahip yeni nesil ComPacT™ devre kesicilerle tanışacaksınız. Müşteriler, yeni ergonomik ön plaka tasarımı sayesinde daha kolay kurulum deneyimi yaşayayabilecek, vidasız ve tak-çalıştır yardımcı donanımlarla kurulum sürelerini iyileştirebilecekler.

Galaxy VS Edge, küçük ve orta ölçekli veri merkezlerinin yanı sıra ticari ve endüstriyel tesislerde kritik altyapılar için yüksek performans sağlayan modüler, kolay kurulumlu bir trifaze kesintisiz güç kaynağıdır. Kompakt bir tasarıma sahip olan Galaxy VS, EcoStruxure™ bağlantısına sahiptir ve doğrudan akıllı telefona gerçek zamanlı durum güncellemeleri gönderir. Böylece düşük bir toplam sahip olma maliyetiyle optimum kullanılabilirlik, operasyonel verimlilik ve kritik yük koruması sağlar.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

SON DAKİKA HABERLERİ

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.