Tuzla’da ‘koronavirüs’ gündemi toplumsal medyada konuşuldu

2 dakika


Tuzla Belediyesi, koronavirüs mücadelesini ilçe genelinde kapsamını genişleterek sürdürürken, yıllardır süren halk buluşmalarına da toplumsal medya aracılığıyla kesintisiz devam ediyor. Yaklaşık 10 yıldır aralıksız devam eden halk buluşmaları, birkaç yıl evvel gene toplumsal medya üzerinden de devam ediyordu. Koronavirüs tedbirleri kapsamında yüzyüze yapılan buluşmalar, tekrardan toplumsal medyaya taşındı. Haftalık olarak Tuzla Belediyesi tarafından düzenlenen halk buluşmalarında belediye başkanı hemşerileri ile randevusuz yüz yüze görüşerek problemlerı, talepleri ve önerileri dinleyip istişare etmeye, toplumsal medya üzerinden devam etmiş oldu.

“HALK GÜNÜMÜZÜ KORONAVİRÜS MÜCADELESİ KAPSAMINDA SOSYAL MEDYAYA TAŞIDIK”

Gelen soruları cevaplayan Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, “ Vatandaş merkezli yönetim anlayışından asla ödün vermedik. Her sıkıntılığu hemşerilerimizle gönül birliği içinde aşacağımızı çok iyi biliyoruz. Merkezinde insan olmayan hiçbir çalışma başarıya ulaşamaz. Yıllardır kesintisiz sürdürdüğümüz halk günümüzü Koronavirüs mücadelesi kapsamında toplumsal medyaya taşıdık” ifadelerini kullandı. Vatandaşa doğru bilgiyi süreında ulaştırmanın bir kez daha altını çizen Dr. Yazıcı, “Koronavirüs mücadelesinin bir yönü temizlik, hijyen ve önleyici tedbirler iken diğer yönü de vatandaşa doğru bilgiyi süreında ulaştırmaktır. İlçe genelinde tüm iletişim vasıtalarını kullanarak yapılması gerekenler ile alınması ihtiyaç duyulan tedbirler mevzusunda hemşerilerimizi bilgilendirmek için 24 saat kesintisiz çalışmaktayız. Uzaktan eğitimden, 65 yaş üstü yaşlılarımıza, toplu taşıma araçların temizliğinden sokak yıkamaya ve zabıta kontrollerine kadar her tedbiri almaya devam ediyoruz” şeklinde mevzuştu.

“ALTINI ÇİZEREK BELİRTTİĞİMİZ KONU EVDE KALINMASI VE DIŞARI ÇIKILMAMASIDIR”

Mümkün olduğunca dışarı çıkılmaması gerektiğini belirten Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, “Toplumsal Medya Halk Buluşması ile yüz yüze olmasa da birebir düşünce alışverişinde bulunmuş olduk. Gerek toplumsal medya üzerinden gerekse birebir görüşmelerimizde altını çizerek belirttiğimiz mevzu evde kalınması ve dışarı çıkılmamasıdır” dedi. “Dünyadaki örneklerine bakarak vatandaşlarımızın resmi kurumlardan yapılan açıklamalar ile alınan tedbirlere harfiyen uymasını bir kez daha vurguluyorum” diyen Yazıcı, “Süreçte gecesini gündüzüne katarak çalışan başta sağlık mensubu olmak üzere tüm görevlilere ve sabırla evlerinde kalmış olarak destek veren vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum.” sözleriyle süreç ve tedbirler hakkında informasyon verdi.

Tuzla Belediyesi tarafından oluşturulan takımlar çalışmalarını 7/24 sürdürmeye devam ediyor. Vatandaşlar e-belediye hizmetleri ile işlemlerini kesintisiz sürdürürken iletişim merkezi ile de tüm taleplerini yetkililere ulaştırmaya devam ediyor.


Paylaş