Lösemiyi yendi şimdi lösemi hastaları için hekim olacak

1 dakika


“DOKTORLARIN GÜLER YÜZÜ VE İLGİSİ SAYESİNDE HASTANE ORTAMINI ÇOK SEVDİM”

Doktorluğu seçmesindeki en önemli faktörün çocukluğunda yaşadığı sağlık problemlerı olduğunu belirten Bozkurt, “5 yaşında bana lösemi teşhisi konuldu. Akrabalarım beni İstanbul Üniversitesi Çapa Tıp Fakültesi’ne götürdü. Bir yıl süresince burada kaldım. Hatta kemoterapi tedavisi de gördüm. Tedavi sürecinde doktorlar benimle yakından ilgilendiler. Moralimi yüksek tutmak için ellerinden geleni yapıyorlardı. Doktorların güler yüzü ve ilgisi yardımıyla hastane ortamını çok sevdim. Özellikle doktorların benim için çaba sarf etmesi, iyileştirmek için uğraşmaları beni derinden etkiledi. Ben de onlar benzer biçimde yaşam kurtarmaya karar verdim. İnştanrı beyaz önlüğümü giyip hastalara şifa dağıtacağım. Lösemi hastası olarak yattığım hastanede hekim olarak görev yapmayı çok isterim.”

Eğitim yaşamı süresince “Tabip olacağım” diye kendine bir hedef çizdiğini söyleyen Bozkurt, “Hafta içinde okulun ardından hafta sonu ise boş zamanlarımda Bağcılar Belediyesi Enderun Yetenekli Çocuklar Merkezi’ne gidip burada derse devam ettim. Çok güzel bir ortamımız vardı. Rehber hocalarım hayalimi gerçekleştirmem mevzusunda bana yardım etti. Planlı programlı çalışmayı öğrendim ve sınavı kazandım. Hepsine çok teşekkür ediyorum” dedi.

“AZİM, İNANÇ VE ÇALIŞMAK HAYALLERİN GERÇEKLEŞMESİ İÇİN YETERLİDİR”

Hedefine ulaşan Mesut Kaan Bozkurt’u kutlama eden Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı ise  “Azim, inanç ve çalışmak hayallerin gerçekleşmesi için yeterlidir. Bu aşamaları başarıyla geçerek gurur tablosuna adını yazdıran evladımız Mesut’u yürekten kutluyorum. Bu başarının diğer öğrencilere de örnek olmasını arzuluyorum” dedi.


Paylaş