Gönül Elleri’nden maske desteği

2 dakika


Evlerde işlemi yapılan maskeler ondan sonra Gönül Elleri çarşısında üretimleri tamamlanarak kullanıma hazır hale getiriliyor. Gönül Elleri Atölyelerindeki kurslardan eğitim alarak birçok farklı alanda el emeği ile üretim meydana getiren ev hanımları şimdi hem evlerinde kalıp koronavirüs mücadelesine destek veriyor, hem de ürettikleri maskeler ile aile bütçelerine katkıda bulunuyorlar.

DR. ŞADİ YAZICI: MASKE ÜRETİMİMİZ İKİ YÖNLÜ FAYDA SAĞLAYACAK

Çalışmaları yakından takip eden Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı maske üretiminin lüzumlu olduğunun altını çizdi. Yazıcı, “Bütün dezavantajlı kesimlerle ilgileniyoruz fakat özellikle de mağdur ailelere iş olanakı verebilmek, onların evlerine gelir sağlayabilmek için sağladığımız imkanlar vardı. Gönül Elleri Atölyesi’nde de el emeği göz nuru işler yapılıyor. Bu dönemde ise maske yaptırmaya başladık. Hem ilçedeki hastanelere, firmalara destek olmak hem de mağdur ve ihtiyaç sahibi aileler kazansın diye böyle bir çalışma yapıyoruz. İki yönlü yarar sağlayacak. Çalışmalarımız devam edecek” şeklinde mevzuştu.

HEM MASKE ÜRETİLİYOR HEM EV EKONOMİSİNE KATKI SAĞLANIYOR

Her insanın büyük bir talep ve hevesle maske diktiği Gönül Elleri Atölyesinde her türlü ev tekstil anlamında üretim yapılabiliyor. Kadınlar hijyenik koşullara dikkat ederek maske yapıyorlar. Gerek dışarıdan alınan siparişlerle gerek Tuzla Belediyesi çalışanlarının hijyen kurallarına dikkat etmesi için onlara üretim yapılıyor. Hem ihtiyaç sahibi hem de gönüllü kadınlar ailesine katkı yapmış, ülkemize de destek olmuş oluyorlar. Şuan da hummalı bir şekilde maske üretimi devam eden Gönül Elleri Atölyesi’nde günde 1000 tane maske yapılıyor. Gönül Elleri Atölyesi siparişleri karşılayabilecek durumda. Üretilen maskeler yüksek derecede yıkanıyor ve ardından ütülenip paketleniyor. Ardından da kolilendikten sonrasında dağıtımı yapılıyor.

KAMİLE DURGUN: İMKÂNI OLAN DIŞARI ÇIKMASIN

Ülkenin içinde bulunmuş olduğu zor sürece destek olmak istediklerini söyleyen Gönül Elleri Atölyesi çalışanlamış olurından Kamile Durgun, böylece aile ekonomilerine de katkı sağladıklarını belirtti. Durgun, “Şu anda ülkemizin içinde bulunmuş olduğu zor süreçte ikimiz de katkıda bulunmaya çalışıyoruz. Belediyenin desteğiyle buradayız. Çalışmalarımızla hem aile ekonomisine destek oluyoruz hem de insanoğluın sağlığı için maske dikiyoruz. Şuan da evimizde değil atölyedeyiz fakat insanoğlu lütfen zorunlu kalmadıkça dışarı çıkmasınlar. Çünkü hepimiz başkalarının bizlere ihtiyacı olduğu için buradayız. Kendi sağlığımızı korumak için tedbirlerimizi de alıyoruz. Topluluk halinde görülebiliriz fakat hem hijyenimize hem de dışarıdaki insanoğluın sağlığına zarar verecek herhangi bir durumda bulunmuyoruz. Devletimizin ve insanoğluın ihtiyacı olabilecek her şeyi bu süreçte atölyemizde üretiyoruz” dedi.

Tuzla’dan ülke geneline yayılan Gönül Elleri Çarşısı’nın daima olduğu şeklinde ülke gündemi ve toplumun hassasiyetlerini önemseyerek çalışmalarına devam ettiği açıklandı. Gönül Elleri Çarşısı, 12 komisyonda gönüllü olarak çalışan sokak gönüllüleri ile ilçe genelinde yardıma ihtiyacı olan her insana anında ulaşmaya devam ediyor.


Paylaş