Beşiktaş Belediyesi sıhhat çalışanları için yurtlarını açmaya hazır

1 dakika


Beşiktaş Belediyesi, koronavirüs (COVID-19) salgınının ortaya çıktığı ilk günden bu yana çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat da koronavirüs (COVID-19) olay sayılarının hızla arttığı bu sıkıntılı süreçte risk altında olup evine gidemeyen sağlık emekçileri için harekete geçti. Akpolat, üniversitelerin dinlence olması sebebiyle belediyeye bağlı öğrenci yurtlarının ihtiyaç halinde sağlık çalışanlamış olurı için hizmete hazır olduğunu belirtti.

BAŞKAN RIZA AKPOLAT: SAĞLIK ÇALIŞANLARINA DESTEK İÇİN HAZIRIZ

Başkan Rıza Akpolat, toplumsal medya hesabından Sağlık Bakanlığı ve İstanbul Valiliği’ne çağrıda bulunarak şu ifadeleri kullandı:

“Bu sıkıntılı günlerde, ailelerini virüsten korumak için evlerine gidemeyen pek çok sağlık emekçimiz olduğunu biliyorum. Onlar bizim kahramanlarımız… Bizlerin sağlığı için canını ortaya koyarak fedakarca çalışan sağlık emekçilerimiz için, toplam 185 yatak kapasiteli iki öğrenci yurdumuzu tahsis etmeye hazır olduğumuzu buradan belirtmek isterim. Ayrıca onlara destek olabileceğimiz ne var ise hayata geçirmeye hazırız. Onlar asla yalnız değiller. Tüm sağlık çalışanlamış olurına mücadelelerinden ötürü minnettarız ve sonuna kadar yanlarındayız! Bu sancılı dönemi ortak çabayla atlatıp sağlıklı günlere tekrardan kavuşacağımıza yürekten inanıyorum.”


Paylaş