Başkan Akpolat’tan Beşiktaş sahillerindeki vatandaşa “Evinde Kal” uyarısı

2 dakika


Koronavirüs (Covid-19) salgını sebebiyle Türkiye’de bütün vatandaşlara “Evde kal” çağrısı yapılırken, özellikle hafta sonu havanın da güzel olmasıyla vatandaşların birçoğu virüs tehlikesine rağmen kendini dışarı attı. Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat ise Beşiktaş sahil şeridi süresince otobüsten anons yaparak, virüse karşı her insanın evinde kalmasını ve mecburi olmadıkça dışarı çıkmamasını istedi.

 “BÜTÜN HERKESİN EVİNE DÖNMESİ GEREKİYOR”
 

İnsanların virüs tehlikesinin farkında olmadığına dikkat çeken Başkan Akpolat, anons aracıyla vatandaşlara uyarıda bulunduktan sonrasında yaptığı açıklamada, “Günlerdir yapmış olduğumuz uyarılar netice vermiyor maalesef. Biz farkındalığı artırmaya çalışıyoruz. Dünya’da yaygınlaşmaya başladığı andan itibaren de Beşiktaş Belediyesi olarak risk alanı oluşturacak bütün bölgeleri dezenfekte etmeye başladık. Uyarılarımızı halletmeye başladık sonrasında. Türkiye’de de görülmeye başladıktan sonrasında kriz masamızı oluşturduk.  Burada 7 gün 24 saat süresince bütün süreımızı insanlara ayırdık. Bugün anons aracıyla çıktık ve görüyoruz ki bütün her yerde Bebek ve Beşiktaş sahilleri mevzuşuluyor. Buradaki yoğunluğu azaltmak için hem güvenlik birimlerimiz, hem de biz üzerimize düşen sorumlulukları artırıyoruz. Anons aracımızla çıktık vatandaşları uyarıyoruz ve gerçekten gecemizi gündüzümüze katmış durumdayız. Evimize gitmiyoruz, çocuklarımızdan fedakarlık ediyoruz. Bütün vatandaşlarımızdan da bu duyarlılıkta olmasını istiyoruz. Çok tehlikeli bir virüs bu. Yarın çok daha kötü tablolarla karşı karşıya kalmamamız için bütün her insanın evlerine dönmesi gerekiyor. Mecburi haller dışında evlerinde kalmaları gerekiyor. Bunu hem sevdiklerinin hem de kendi sağlıkları adına yapmak zorundalar. Mesuliyet sahibi insanoğluız ve her bir vatandaşımızın sağlığı bizim için çok önemli” diye mevzuştu.

BEŞİKTAŞ BELEDİYESİ FARKINDALIK İÇİN ANONS YAPTI

Türkiye genelinde Koronavirüs salgını sebebiyle vatandaşların evde kalması ve mecburi olmadıkça dışarı çıkmaması mevzusunda uyarılar ardı ardına geliyor. Sadece evde kalan vatandaşların aksine dışarı çıkmayı tercih edenlere uyarılarda bulunuluyor. Beşiktaş Belediyesi de vatandaşların dışarıya çıkmaması mevzusunda uyarılarda bulunurken, Başkan Rıza Akpolat bizzat sürece dahil olarak anons aracında Beşiktaş sahil şeridinde vatandaşlara uyarılarda bulunmuş oldu.


Paylaş