Başakşehir’de koronavirüs tedbirleri sürüyor

1 dakika


Başakşehir’de yeni tip koronavirüs (COVID-19) tedbirleri kapsamında ilçedeki cadde ve sokaklar ile halkın yoğun kullandığı alanlar dezenfekte edildi. Başakşehir Belediyesi ekipleri, şehrin işlek caddeleri ve ortak kullanım alanları ile otobüs terminali, otobüs durakları ve minibüsleri ilaçlı ve köpüklü suyla yıkadı.

 “YIKAMA VE DEZENFEKTE ÇALIŞMALARI SÜRECEK”

Başakşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Denetim Müdürü Hacı Dursun Ağaç çalışmaları yerinde inceledi. Mevzuyla ilgili açıklamalarda bulunan Ağaç, Sağlık Bakanlığı’nın genelgesinin ardından yoğun bir şekilde çalışmalara başladıklarını ve halkın yoğun olarak kullandığı bölgeleri dezenfekte ettiklerini söyledi. Ekiplerin gece gündüz demeden çalıştıklarını belirten Ağaç, çalışmalara devam edeceklerini belirterek, “Vatandaşlarımızın, özellikle de 65 yaş üzeri komşularımızın sokağa çıkmamaları ve evlerinde kalmaları en büyük ricamız” diye mevzuştu.

ZABITA EKİPLERİ KORONAVİRÜS İÇİN SOKAKTA

Ayrıca Başakşehir Belediyesi zabıta ekipleri de, İçişleri Bakanlığı’nın genelgesi kapsamında vatandaşları uyarmak için sokaklardaydı. Şamlar Doğa Parkı ile Başakşehir Millet Bahçesi’nde piknik ve mangal denetimleri gerçekleştiren takımlar, 65 yaş üzeri vatandaşların evlerinden çıkmamaları mevzusunda anons da yaptı.

Zabıta mensubu, Başakşehir Belediyesi’nin toplumsal medya hesabından “Biz sizin için görevdeyiz, siz de lütfen evde kalın” bildiriı paylaştı.


Paylaş